Многу промени до крајот на неделата – Еве какво време не очекува


До сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност.

Нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува в недела. Врнежите на повеќе места ќе бидат поројни со грмежи. Ќе дува повремено засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на дневната температура за околу 5 до 7 степни. И во почетокот на наредната работна седмица во попладневните часови времето ќе биде променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1