Моќта и чудата на Лесновскиот манастир (ВИДЕО)


Бог постои и прави чуда, а за тоа говори и настанот што се случи пред неколку години на првиот ден Велигден во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“.

Имено, едно 13 годишно девојче од Кочани, со помош на промислата Божја и по молитвите на отец Гаврил Светогорец, чудесно се излекувало од тешка болест и состојба во која што се наоѓало.

Прилогот е на Канал 8 објавен пред 3 години во кое мајката на Лора сведочи што се случило

извор – 365.com.mk

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1