Момче истепано во Тетово


Пред угостителски објект во село Камењане, тетовско, додека Ш.Ј. се качувал во комбе, неговите познаници Б.А. и С.А. го извлекле од комбето и го нападнале. Тие го удирале со тврд предмет поглавата и телото.

Од нападот Ш.Ј. здобил повреди, по што е пренесен и задржан на понатамошно лекување во Клиничкиот центар во Тетово. Двајцата осомничени се приведени и по целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок. tetovo magla

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1