Момче претепа жена во автобус на ЈСП


Поради банална причина вчера дваесет и четиригодишнo момче нападнало триесет и четиригодишна жена во автобус со број 19.

jsp222

Инцидентот се случил бидејќи момчето мислело дека жената го снима со мобилниот телефон додека тој се карал со возачот. Потоа со тупаници ја нападнал жената.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1