Монструм: Мајка сатанист му ги ископала очите на синот – Повикувала ѓаволи (Видео)


Сиромашна област близу Мексико Сити стана сцена на ужасно злосторство кога мајката Марија Дел Кармен Гарсија Риос (28), заедно со сестрата, двајцата браќа и родителите му ги ископале очите на 5-годишниот син.

Шестмината возрасни танцувале и повикувале ѓаволи, а потоа дошол ред да ги затворат очите во текот на ритуалот. Бидејќи преплашениот Фернандо одбил да ги затвори очите, мајката и нејзината сестра го зграпчиле и му ги ископале двете очи.dete oci

 

Сите членови на семејството се осудени на триесет години затвор.

Соседот Хоакин Аргуелор изјавил дека бил убеден дека соседите се религиозни, а не сатанисти.

-Слушнавме врескање и тропавме на вратата но никој не отвораше. Тогаш помина полициска патрола, а една од жените која седеше со нас потрча да ја викне. полицијата ја разби вратата и влезе, вели соседот.dete1

Полицаецот Бенет Куријел рекол дека внатре затекле хорор сцена.

 

Оскудно облечени сатанисти биле покрај момчето облеано со крв. Мајката веднаш признала се. Државата му платила на момчето вградување на стаклени очи, кои ќе мора да се менуваат како што ќе расте.

dete2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1