Монструм: Се вериле, па ја убил – и ги изел срцето и мозокот (Видео)


Џозеф Обрхенсли признал дека ја убил па и го изел мозокот, срцето и плуќата на својата поранешна девојка Тами Џо Блантон. Обрхенсли се соочува со обвинение за крволочно убиство затоа што пред една недела провалил во домот на својата поранешна вереница, за убил, па зготивл делови од нејзиното тело и ги изелScreenshot_47

Тами Џо Блантон (46) кобната ноќ пријавила во полиција дека Оберхенсли (33)  се обидел да провали во нејзината куќа. По интервенцијата на полицијата, Оберхенсли мирно и заминал. Сепак, на местото на настанот полицијата се вратила во 10 часот наутро за да провери дали е се во ред затоа што Тами не се појавила на работа.

Полицајците го пронашле нејзиното крваво тело, а делови од нејзината глава биле отсечени. Полицијата во станот пронашла тањир полн со крв и коски, како и прибор за готвење измачкан со крв. Според полицискиот извештај, Оберхенсли подоцна признал дега зготвил делови од нејзиното тело и дека ги изел.Untitled-1

Оберхенсли има големо досие, уште од 2000 година, кога бил осуден за убиство на својата тогашна девојка Сабрина Елдер (17) и обид за убиство на својата мајка.  Во 2012 година бил пуштен на условно, но во 2013 година повторно западнал во невоља кога се обидел да го задави обезбедувањето на еден ноќен клуб.  Пред два месеца бил уапсен поради брзо возење, а Блантон тогаш платила илјада долари за да го пуштат од затвор.  Обвинителот Џереми Мул тогаш барал поголема кауција, но неговиот колега, кој сега дал оставка, ја намалил, дозволувајки со тоа Оберхенли да излезе на слобода.  – Почувствува дека е опасен, и бев во право. Тоа ме прогонува, изјавил Мул.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1