Може да му пресадат прсти од ногата – ќе ја спасат ли раката на повредениот Вардарец


Дали на комитата чија дланка настрада пред три недели откако на стадион му пукна бомба, пластичните хирурзи ќе можат да му пресадат прст, ќе треба време за да се донесе одлуката, бидејќи, како што објаснуваат, допрва треба да се види дали ќе може да се зачува палецот кој, исто така, му беше тешко повреден.

navivaci1

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1