Циклонот “Симеон“ вечерва ќе ја зафати Македонија


Променливо време не очекува денеска, а во претпладневните часови ќе биде умерено облачно со долги сончеви периоди.

simeon-500

Попладне територијата на Македонија постепено ќе потпаѓа под влијание на циклонска маса. Поради тоа попладне и во вечерните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд и грмежи. Исто така е можна и изолирана појава невреме со интезивен пороен дожд, силни грмежи и силен ветер. Во текот на денот ќе дува умерен дозасилен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1