Мртва жена најдена во стан во Скопје


Околу 15 часот од екипа на Итната медицинска помош Скопје било пријавено дека на улицата „Михаил и Ефтихиј“ во Скопје било пронајдена почината 53-годишната Милица М.lenta policija telo

Жената во станот живеела како подстанар.

Од страна на лекар констатирана била смрт без видливи траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.

Телото на почината било предадено на обдукција која ќе покаже како настапила смртта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1