Мртво бебе донесено во Битолската болница


Во Битолската болница во текот на вчерашниот ден е донесено е мртво бебе на возраст од 11 месеци. Од болницата ја потврдија информацијата и додадоа дека машкото бебе е донесено без знаци на живот. Наредена е обдукција.

Од битолската полицијата го потврдуваат случајот, но велат дека не е докажано кривично дело.

Hitna-Pomoc-trudnica

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1