Му личи: Премиерот на кантонот Сараево изјави: „Марш у пи*ку ма*ерину!“ (ВИДЕО)


zelkovik-hajatПремиерот на Владата на Кантонот Сараево Суад Зељковиќ на многу дрзок начин одговорил на новинарка на ТВ „Хајат“ на прашање дали ќе поднесе оставка од својата функција.

Новинарката на „Хајат“ го повикала Заљковиќ за да го праша за коментар за случувањата пред зградата на Владата на Кантонот Сараево.

А еве го неговиот одговор…

Н. Господине премиер дали би дале изјава ?
Пр. Не, не сакам.
Н. А дали би дале оставка?
Пр. Марш у пи*ку матер!
Н. Добро, хвала. Пријатно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1