Му рекле дека има рак, а тој имал алергија


Австриец на кого лекарите му дијагностицирале рак и му предвиделе дека има само уште неколку месеци живот направил тестамент и решил да ги ужива последните месеци од животот

53 маж планирал да ги убие лекарите кои по грешка му дијагностицирале рак, но и нивните семејства. Меѓуто, во последен момент во тоа го спречила австриската полиција. Тој преку телефонски разговор на медицинската сестра до болницата каде ја добил лажната дијагноза и ги поверил своите планови, по што таа повикала полиција, пренесува Вечер

BOLNICAВо ноември 2013 година лекарите на австриецот го шокирале со дијагнозата, Му кажале дека има рак напанкреасот и дека има уште само неколку месеци живот.

Тешко ја прифатил дојагнозата. Но сепак, составил тестамент и одлучил да ужива во последните месеци од својот живот. Сепак, нешто го натерало да побара мислење уште од некој стручњак. Веднаш по прегледот, другиот доктор му соопштил дека тој воопшто нема рак, туку алергија, коаја предизвикала драматични симтоми.

Полицијата сеуште не утврдила зошто пациентот баш сега, една година подоцна, одлучил да реагира и на сестрата и го најавил убиството на, како што рекол „некомпетентните преваранти„. Полицијата по телефонската пријава од страна на сестрата извршила претрес во станот на неговиот брат каде пронашле пиштол и муниција. Полицијата соопштила дека тој лично им ја отоворил влезната врата и дека воопшто не се спротиставувал на апсењето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1