МВР: Од 22 до 23 часот ќе можат да се изнесат домашните миленици


МВР информира дека за време на забраната и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија, сите граѓани кои живеат во станбени објекти за колективно домување и што имаат домашни миленичиња (кучиња), може да ги изнесуваат надвор од своите домови во вечерните часови во времетраењe од еден час, почнувaјќи од 22:00 до 23:00 часот, најмногу до 100 метри од објектот каде живеат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1