МВР со детали за професорката од Скопје која вчера беше пронајдена мртва


На 6 декември 2017 година околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на ул. „Скупи“, на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско лице.

Екипа на Итна медицинската помош констатирала смрт, а по извршениот увид било утврдено дека се работи за лицето С.Т. (52) од Скопје, која беше пријавена за исчезната на 5 декември 2017 година. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1