МЗ : Попладнево 5 нови позитивни пациенти на коронавирус, меѓунив и 4 здравствени работници од Дебар


Министерството за здравство информира дека попладнево на коронавирус беа тестирани 10 пациенти, 5 се позитивни на вирусот.

Blood sample with respiratory coronavirus positive

Позитивна е сопругата на веќе дијагностицираниот пациент од Скопје и 4 здравствени работници – двајца доктори и две медицински сестри од Дебар.

Со ова, бројката на заболени со коронавирус во земјата се искачи на 31.

За вечерва, Министерството за здравство најавува прес конференција во Владата, а за времето на одржување инфомрцијата ќе биде испратена дополнително од Владата

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1