На 223 305 те молам јави се – Приказната за семејството со овој телефонски број (ВИДЕО)


Еден од најголемите хитови на Драган Мијалковски „На 223 305“, и на македонската музичка сцена воопшто, беше поттик за интересен прилог на екипата на Бекстејџ.

Telefonski-imenik1Тие го снимија семејтвото кое  нема мир, бидејќи телефонот постојано ѕвони и дење и ноќе, но сепак е гордо што нивниот телефонски број е дел од македонската музичка историја.

Истиот тој број 223305, бил и изненадување-подарок од Дарко Малетиќ за сопругата Кате, инаку обожавател на хитовите на Драган Мијалковски.

Од пред 5 години, до денес семејството Малетиќ го пее заразниот хит рефрен со секој оној кој што ќе им заврти на домашниот фиксен телефон… Се за фамозните бројки 223305, од репортажата на Бекстејџ на Македонската Телевизија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1