На 28 години млад актер доживеа втор мозочен удар


frankiemunizФренки Мјуниц, актерот којшто својот впечаток во филмската индустрија го остави со улогата на Малком во серијата „Малколм во средина“, на 28-годишна возраст доживеа втор мозочен удар.

-По речиси една година искусив уште еден мал мозочен удар. Се надевам дека ова е последен. Ужасно. – напиша Френки на Твитер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1