На 29-ти март Македонија гостува во Порто – фудбалерите слетуваат во 18:30


Македонската фудбалска репрезентација ја заврши успешно операцијата Италија и со голема победа од 1-0 обезбеди пласман во финалето од баражот за СП во Катар.


Решавачкиот натпревар со Португалија која беше подобра од Турција ќе се одигра на 29-ти март во Порто.
Инаку фудбалската репрезентација на Македонија од Палермо ќе се врати утре попладне и се очекува да слета на скопскиот аеродром во 18.30ч.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1