На Битпазар за пендрак не се пипкате, а нас.. – порака од Комити


Натпреварот од третото коло од македонската фудбалска прва лига, кој се одигра во Штип помеѓу екипите на Брегалница и Вардар заврши со победа на гостинската екипа, односно со резултат од 1:2.

И на ова второ гостување на екипата на Вардар беа присутни најверните навивачи “Комити”, кои преку транспарент го истакнаа незадоволството кон навивачите, а овој пат напишаа:

“На Битпазар за пендрак не се пипкате, а нас почнавте и бомби да ни џиткате”

Гостинските навивачи, кој допатуваа окулу 60 навивачи исто така поставија транспарент за тешко повредениот “Турчин”, а на неа стоеше “Издржи Турчин Македонија е со тебе! “.

СуперСпорт.мк

komiti-poraka-1-615x400_600x400

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1