На колку линии е Бранко – Тони Михајловски “распали” по СДСМ (ВИДЕО)


Тони Михајловски денеска ја отвори конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор за претседателски кандидат за претстојните избори.

untitledjn76j78i78jtyher

За време на своето обраќање Михајловски распали по СДСМ.

Михајловски раскажа комична приказна за разговор меѓу Црвенковски и Заев. Еве дел од “разговорот“.

-Оти го наместивте Стево да бида кандидат? Јадел ли тој живи луѓе за доручек?

-Ма Заев тој ме направи мене претседател?

-Тате и бате ќе дадат од тендерите.

-Зајко амнезија ли те фати?

-Па нели ти ме амнестираше претседателе!

Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1