Иванов избран за кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ


ivanov gruevskiАктуелниот претседател на Македонија, Ѓорге Иванов, уште еднаш ќе трча за претседателската трка.

На Конвенцијата на владејачката партија, за избор на претседателски кандидат, гласаа 1300 делегати.

Ѓорге Иванов освои 1099 гласови, Јове Кекеновски 124 гласови, Ставре Џиков 10 гласови и Борис Ночев 1 глас.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1