На Милан Калиниќ му нема спас – мора да оди во затвор?


Основното јавно обвинителство на Крушевац, подигна обвинителен предлог против 42- годишниот Милан Калиниќ, поради предизвикување на сообраќајна несреќа на 1 февруари, кога беа повредени четири унгарски државјани.

milan-kalinic

Според обвиненијата, за водителот се бара казна до четири години затвор. По насобраните докази и вештачења, обвинителството подигна обвинителен предлог. Се очекува наскоро да се закаже рочиште.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1