На Попова Шапка ќе има и ноќно скијање


 

Зимата е на прагот, а на Попова Шапка веќе паднаа неколку сантиметри снег. Ски-лифтовите се ставени во функција, се чека уште малку снег за да почнат зимските уживања на Попова Шапка.

Во функција е ставен и најголемиот ски-лифт Цери Пашина.

Годинава новитет е тоа што за прв пат ќе има и ноќно скијање во периодот од 19 до 22 часот на патеката Тетекс.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1