На Токсикологија најмногу пијани девојчињата од 14-21 година


На Клиниката за токсикологија, д-р Нестор Поповски информираше дека за новогодишната ноќ биле примени 32 пациенти, од кои 16 пациенти биле во алкохолизирана состојба.

19022014140418_toksikologija

Поголемиот дел од алкохолизираните лица биле девојчиња на возраст од 14 до 21 година.

Сите лица се пуштени на домашно лекување.

Двајца од пациентите се примени поради труење со СО2, коешто настанало при греење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1