Надојдените води урнаа мост во Свети Николе


Поплавите создаваат сериозни проблеми и во други региони.Надојдените води урнаа мост во населбата Ливади до Свети Николе. Реката е излеана од коритото, а властите реагираа превентивно и евакуираа 50-ина семејства за чии домови се стравуваше дека ќе бидат поплавени.

Foto -MTV

Foto -MTV

Високиот водостој на реките беше причина и привремено да биде затворен за сообраќај патниот правец Свети Николе – Овче Поле.

Добро е што денеска полека состојбата се нормализира, нивото на реките се намалува, а евакуираните се враќаат во своите домови. Сепак, Армијата  се уште е на терен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1