Браво: Свиреше на гитара на плоштад во Охрид – собираше пари за поплавените


Музичарот и фотограф Јован Куциновски денес своеволно излегол на охридскиот плоштад со својата гитара со цел да собере пари за поплавените подрачја, Неговиот статус на Фејсбук доби над 2000 лајкови и огромна поддршка. Во прилог неговиот статус на Фејсбук:

Денес своеволно излегов на Охридскиот плоштад зедов гитара, хамер, маркер, една позајмена табла од “Шила” и добра волја за хуманост. Во рок од еден час колку што ме држеа прсите на ладното собрав точно 4415 денари кој ќе бидат уплатени на жиро сметата за директна финанскиска помош од општина Новаци! Фала на сите Охриѓани кој донираа! Охрид е хуман, Охрид е жив!!! Напиша Јован на Фејсбук

jovan

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1