Нафтена платформа потона за секудна со се работници на неа (Видео)


screenshotИранска нафтена платформа потона во водите на Персискиот залив за само неколку секунди. Причините за хаваријата се непознати.

На видео снимката што ја објавија иранските медиуми се гледаат десетина работници како стојат на платформата во моментот додека таа со голема брзина исчезнува во морето.

За среќа сите успеале да се спасат. Покрената е истарага за случајот, а официјален Иран побарал помош за вадење на потонатата платформа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1