Најубавите фустани и најголемите промашувања на Оскар (Фото)


Симбол на гламур, отменост и изненадувања. Холивудските ѕвезди се потрудија да блеснат во потполн сјај, а некои трудејќи се да изгледаат премногу атрактивно, го предизвикаа токму спротивниот ефект…

damite-na-oskar-2015-11

И покрај одредени модни промашувања, најголемата ноќ за филмовите донесе одлична мода на црвениот тепих.

Генерално, преовладуваа елегантни фустани во светли бои со особена изработка на деталите, што даваа целокупно нежен изглед на оние кои ги носеа.

Погледнете ја модата на овогодинашните Оскари во фотогалеријата:

rita ora m1Hl2XE8dK3l zlplolNqKsQl main.original.585x0-18 EenmH9WjlAUl 20n6pixFuE2l brZWFx-mM1al VXjNuehVWlul MjuVLcvIEitl irina 147 236 524 148

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1