Највозбудливо ќе биде во 4-ка – Заев, Груевски, Георгиевски и Богоевски


Откако и ВМРО-ДПМНЕ ги поднесе своите кандидатски листи за изборите на 11 декември, се чини дека најинтересно и највозбудливо во текот на кампањата ќе биде во 4-та изборна единица.zaev-grujo-ljubco-bogoevski2

Таму најпрво како носител беше кандидиран лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој всушност и доаѓа од оваа изборна единица, од Струмица. По него како носители во оваа изборна единица беа промовирани Љубчо Георгиевски од ВМРО-НП како дел од коалицијата со ОМ наречена „ВМРО за Македонија“ и Слободан Богоевски од Коалицијата за промени и правда.

Груевски реши да влезе во трката во оваа изборна единица, поради кандидатурата на Заев.

Останува да видиме како ќе тече кампањата

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1