Најзгодниот пазарџија – од него секоја жена би купила кромид


Ванг Зиангонг е продавач на пазар во Тајпеј кој стана популарен откако еден негов потрошувач решил да објави негова слика.

Има и зошто, младиот Тајванец е прилично згоден.vang-3

Тој е прогласен за еден од „најзгодните продавачи на светот“ откако кинеските корисници започнаа да ги споделуваат неговите фотографии.

Ванг работел на пазарот во Тајпеј без маица и бил фотографиран од еден од неговите потрошувачи, а сликата многу бргу беше забележана и ги освои социјалните мрежи.vang-1

За медиумите тој изјавил дека сака да биде војник во иднина, но сега за сега работи како продавач на пазар 4 пати во неделата.

brkajrabota.mk

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1