Намалени цените на билетите за Театарот за деца и младинци


Цената на билетите за Театарот за деца и младинци се намалуваат од 200 на 150 денари.

Посетителите билетите со намалена цена ќе можат да ги купуваат во периодот од 15 мај до 10 јуни.

– Со цел уште поголема радост на децата, како и продолжување на уживањето на останатата публика, цената на билетите во Театарот за деца и младинци во периодот од 15 мај до 10 јуни се намалува од 200 на 150 денари, се вели во соопштението на Театарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1