Нападнати и ограбени двајца Мароканци на железничка во близина на Скопје


Во СВР- Куманово вчера во 11 часот Е.С. и Е.Е. државјани на Мароко, пријавиле дека на 07.01.2016 година во близина на Скопје на железничка станица надвор од градот, од страна на три засега непознати лица со употреба на безбол палка и електро шокови, им било извршено разбојништво, при што им биле одземени околу 300 евра, патни исправи и лични карти на нивно име и мобилен телефон „Сони“.tepacka3

МВР денеска соопшти дека лицата на 08.01.2016 година околу 23,50 часот во ПС од ОН Куманово пријавиле дека биле нападнати од страна на две лица, кои ги превезувале со патничко моторно возило, при што Е.С. избегал и се сокрил, а Е.Е. бил удрен со тупаници при што не му се нанесени видливи повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1