Направете сами дома „црна магија“


Доколку помисливте дека станува збор за нешто натприродно и „вештерско“, згрешивте.

Станува збор за коктелот Црна магија, за кој ви требаат само неколку состојки.blackmagic

Една доза вотка помешајте со малку сок од боровница и половина доза Гренадин.

Сето тоа добро оладете го со неколку коцки мраз и вашата „Црна магија“ е подготвена!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1