Направете си сами Карамел прелив – Рецепт


Состојки

  • karamela1 шолја шеќер
  • ¼ шолја вода
  • ¾ хопла
  • 3 ½ лажици путер
  • 1 лажица морска сол

Начин на подготовка

Во длабока тава ставете ги шеќерот и водата, и гответе на среден оган се додека шеќерот не се растопи. Зголемете ја температурата додека растопениот шеќер не зоврие. Кога сирупот ќе добие златна боја тргнете го од оган и внимателно додавајте ја хоплата со постојано мешање. На крај додадете ги солта и путерот. Ставете ја карамелата во тегла и оставете ја теглата отворена додека сосот не се олади. Вака подготвената карамела можете да ја чувате во фрижидер до 2 седмици. Пред сервирање повторно загрејте го сосот.

Доколку сакате, можете да ја изоставите солта, бидејќи таа не е една од виталните состојки за правење на овој сос. По желба можете да додадете малку екстракт од ванила.

Ladybook

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1