Направил куќа за 480 евра – еве како


На овие фотографии е куќата на Скот Брукс, што тој ја изградил од рециклиран материјал, а во неа вложил вкупно 480 евра. Куќата се наоѓа во Вашингтон и не е поголема од 25 квадратни метри.

Скот две години патувал по светот, а решил да ја изгради откако се вратил од патувањето за да му помогне на еден свој пријател да започне сопствена органска фарма.Screenshot_95

Во куќата има струја, а се грее на мал камин кој се наоѓа надвор близу надворешниот тоалет кој се користи за туширање. Ентериерот е потполно ефикасен, со место за седење, кревет на склопување и ѕид покриен со закачалки за разни работи.Screenshot_96

Иако куќата е мала полна е со дневна светлина која доаѓа низ големите прозорци направени од рециклиран материјал. Се е мало, но добро организирано и Скот сака да живее овде и тврди дека не му пречи ништо. Сметајќи ја сумата од вкупно вложени средства, а која изнесува 480 евра, ова за него е идеално решение за живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1