Нашол бебе фрлено во шума: 58 години подоцна се запознал со жената што ја спасил (ВИДЕО)


Дејв Хикман никогаш нема да го заборави 22 септември 1955 година кога шетајќи во шума со својот дедо пронашле оставено бебе.bebe5-640x405

Цели 58 години  тој не престанал да го бара детето кое го пронашле, а речиси цели 6 децении подоцна се сретнал со жената, со која судбината ги споила на крајно необичен начин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1