Нашол чекови од 500 милиони долари во ѕидот на плачот во Ерусалим


zid na placotЅидот на плачот во Ерусалим со векови е место каде верниците оставаат ливчиња на кои се испишани желби, но тоа не е се што се остава во длабнатините на камениот ѕид.

Во средата еден маж нашол ќесенце во кое имало чекови. Внатре имало вкупно 507 чекови секој потпишан на сума на отприлика милион долари, пишува nydailynews.com.

Рабинот Shmuel Rabinowitz, кој е задолжен за ѕидот изјавил дека повеќето екови се од Нигерија, некои се од САД, Европа и Азија. Мажот кој го нашол пакетчето го однел во полиција и покрената е истрага бидејќи чековите не гласат на никого и најверојатно неможат да се уновчат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1