Наставата во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Чаир е прекината, 6 од починатите деца се од оваа училиште


Наставата во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Чаир е прекината зашто шестмина од починатите деца во трагедијата што се случи во Бугарија се од тоа училиште. Како што пишува „Слободен печат“ од извори на терен, учениците се вознемирени, плачат и неможно е да се одвива наставата.

„Слободен печат“ дознава дека и една мајка учителка Фекрије Исени (1982 год) во основното училиште во Студеничани, Скопје заедно со нејзината ќерка (Аниса) која е малолетна починале во несреќата. Од ова населено место има починати уште двајца други.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1