Навивач на Ајакс падна од трибина висока 10 метри (Фото)


BaBjhxwCQAAL8m4

Изненадувачка победа на фудбалерите на Ајакс од 2-1 над Барселона,  во Лигата на шампиони, заврши со немил настан. Еден од нивните фанови, при прославата на вториот гол падна од трибината висока 10 метри.

Падот од трибините на кој се наоѓаат најжестоките навивачи на Ајакс,  популарните Копљаник, му нанесе тешки повреди на главата и се наоѓа во животна опасност. Иако првично се рашири информацијата дека навивачот починал, полицијата информираше дека е жив но има сериозни повреди и е во критична состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1