Не ги купувајте овие телефони – освен ако


mobilniПорталот Гизмодо, се нашалил со новогодишната листа на телефони и направи една во која се наведува кои Андроид телефни не би требало да ги купуваме, освен ако имаме специфична причина за тоа.

Пред да ја погледнете листата на телефони кои не би требало да ги купите, ви ги претставуваме ТОП Андроид смартфоните по изборот на истиот портал.

Тоа се:

– Nexus 5

– Moto X i

– HTC One,

– Samsung Galaxy S4

– Motorola Droid Maxx

– Samsung Galaxy Note 3

– Sony Xperia Z

– LG G2 i

– HTC One mini.

Не ги купувајте овие таблети (освен ако не сте џин) –

– HTC One Max i

– Samsung Galaxy Mega.

Овој мини заобиколете го (освен ако не сте Златокоса) – Samsung Galaxy S4 mini.

Овие телефони не ги купувајте затоа што се стари:

– Nexus 4

– Samsung Galaxy S3

– Samsung Galaxy Note 2

– Droid DNA

– LG Optimus G Pro i

– LG Optimus G.

Овие купете ги само доколку имате смисол за хумор:

– HTC First (!!!)

– LG Lucid 2

– Droid Razr M

– Samsung Galaxy S4 Zoom

– LG Intuition i

– LG Wildfire Amaze S.

Не ги купувајте овие смартфони, затоа што на никој не му е јасно зошто постојат:

– Alcatel One Touch Fierce

– Alcatel One Touch Evolve.

Смартфони кои не смеете да ги купувате (освен доколку ви недостига BlackBerry¬¬)

– Motorola Droid 4

– Motorola Photon Q 4G

– LG Mach

– LG Enact

– Pantech Marauder

– Motorola Admiral i

– NEC Terrain.

Најлош телефон 2013?

– myTouch myTouch Q

Овие не ги купувајте (освен ако не ископувате нафта)

– Kyocera Torque

– Samsung Galaxy Rugby Pro

– Casio G’Zone Commando 4G LTE

– Casio G’Zone Commando

– Kyocera Hydro Elite i

– Kyocera Hydro Edge.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1