Не стигна до целта – погребано е 20-годишно момче мигрант


Мигрант кој имал само 20 години денеска е погребан на гробиштата во Србија, откако три недели неговото тело било во мртовечница.

Во паркот во Борча на едно дрво осамнал некролог од младото момче, мигрант, кое преминувајќи ја Србија загинало на 20 години, пренесуваат српските портали.

Инаку младото момче настрадало во тепачка помеѓу две групи на мигранти од Пакистан и Авганистан, недалеку од границата со Унгарија.sdf4sdfsd1f

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1