Не верувате во судбина?Мајка пронашла стара слика од момчето на ќерката и открила неверојатен факт (ФОТО)


Многу вљубени парови тврдат дека им било судено кога тогаш да завршат во врска или брак, но овој пример ја кренал оваа изрека на едно сосема ново ниво.

После четири години врска, Хајди Паркер и Ед Савит решиле да ги запознаат своите семејства. Тие решиле да ги поканат мајката на Ед, Фиона и мајката на Хајди на својата прва заедничка вечера, а она што подоцна го открија ги оставило во неверување.

Хајди и Ед се запознале во 2011. година кога студирале на колеџот во Њукасл. Нивната средба не се случила на колеџот туку повеќе личела на сцена од романтична комедија. Поточно, младиот човек штотуку се преселил во студентскиот дом каде живеела Хајди. Му требала помош на заеднички фен, па ја повикал Хајди, чие име било напишано во распоредот на студентската заедница. Набргу потоа, тие почнале да се гледаат почесто и на крајот завршиле во врска.

Но, да се вратиме на настанот што ги изненадил нив и нивните мајки на заедничката вечера.

Фиона и Кеј веднаш се спријателиле и почнале да разговараат една со друга за интересни настани и нивните семејства. Тие се нашле на тема семејно патување и одмори, а Кеј се сетила на една година во Турција кога нејзината (тогаш 6-годишна) Хајди си нашла „момче“ на плажа.

Две недели биле неразделни – цело време тие си играле заедно, па дури и се држеле за раце како вистинска двојка. Мајката на Ед, Фиона, не можеше да поверува кога ги слушнала следните неколку реченици затоа што и тие биле во Турција во тие години. Кеј и рекла дека момчето кого Хајди го запознала во Турција, исто така се викал Ед.

Почнаа да зборуваат за некои други теми, но од тој момент и двете мајки имале чудно и неописливо чувство.

Поминале околу 15. дена од заедничката вечера, а Кеј нашла стари фотографии кога ја чистела куќата. Таа открила и фотографии од Турција и одеднаш видела фотографија на малечката Хајди, кој на плажа се фотографирала со своето „момче“. Таа веднаш го препознала – тоа беше истиот Ед што го запознала на заедничката вечера. Таа ги испратила фотографиите до Фиона, која била шокирана кога дознала дека на нивните семејства им се случило нешто што се случува еднаш во илјада години.

Да, Ед и Хајди навистина се запознале двапати и се заљубиле двапати. Денес тие се во среќен брак.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1