Неколку скопски населби денес без струја


Без електрична енергија утре од 9 до 14 часот ќе останат корисниците од викенд населбата во Орешани-општина Зелениково.

Од 10 до 15 часот без струја ќе останат корисниците на дел од ул.„Владимир Каваев“ во општина Карпош, соопшти денеска Регионалниот Центар за управување со кризи на Град Скопје.

Од Регионалниот центар информираат дека  без електрична енергија утре од 10 до 15 часот ќе останат корисниците на дел од улицата „Брсјачка Буна“, како и од улицата „Гарсија Лорка“ во општина Шуто Оризари, а од 9 до 15:30 часот корисниците од улиците „Париска“ и „Поп Богомил“ во општина Карпош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1