Прогноза:Топло и ветровито


Во Македонија во вторник по студеното и понекаде магловито утро, во текот на денот ке биде претежно сончево , топло и ветровито.

Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури од 0°C до 12°C, а максималните дневни ке достигнат до 18°C односно до 26°C.

Во Скопје по студеното утро, во текот на денот ке биде сончево и ветровито. Ке дува засилен северозападен ветар. Утринската температура од 5°C, а максималната дневна ке достигне до 24°C.

Во Македонија во среда по студеното и понекаде магловито утро, во текот на денот ке биде сончево. Ке дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува слаб североисточен ветар. Утринските температури ке се движат од 0°C до 10°C, а максималните дневни ке достигнат до 16°C односно до 25°C.

Weather4all

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1