Нелоски: На Заев не му верува ниту брат му Вице


Ние, како партија, имаме недоверба во СДСМ, рече во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ. Нелоски коментираше дека премиерот Заев често ги менува ставовите и оти веројатно не му верувале ниту домашните.

„Ние имаме претседател на влада којшто во вторник кажува едно, во среда ја менува изјавата, а во петок кажува сосема контрадикторно од тоа што го кажал во вторникот. Јас мислам оти имаме случај во државата, кадешто и дома не му веруваат на Заев што кажува. Мислам дека кога ќе му отиде на Вице Заев и ќе му каже колку имаат од одредена зделка, човеков треба да се преброи за да види дали е во право или го лаже“, рече Нелоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1