Нема да ви се верува како денес изгледа А1 – некогаш најгледаната телевизија во Македонија (фото)


Перо Наков бб, некогашен синоним за најгледаната национална телевизија во Република Македонија. Повеќе од 200 вработени, стотици новинарски имиња, емисии…Четири години потоа сликата на таа адреса е страшна, како некоја сцена од најстрашниот хорор филм. Руинирана зграда обрасната со треви, суви дрва, возилата оставени каде што последно застанале, пишува Think.mk

Повеќе фото на Think.mka1 koli1

Think.mk

Think.mk

Think.mk

Think.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1