Нема веќе бесплатен паркинг во Охрид


На местата кои до сега беа слободни за паркирање во центарот на Охрид, сега се наплаќа за користење на паркинг просторот.

taksisti ohridОд пред неколку денови, на Градскиот полигон кој граѓаните го користеа огромниот простор, Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ почна да им наплаќа на оние кои ги оставаат своите автомобили тука, пишува А1он.

Одлука за почеток на наплата на тој паркинг простор од страна на Советот на Општина Охрид се уште нема.

Координаторот на советничката група на СДСМ обвини дека Локалната самоуправа предводена од ВМРО – ДПМНЕ ги остава граѓаните на Охрид без можност за бесплатно паркирање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1