Немал време да одговара за загадувањето – министерот избега од новинарите


Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, денеска ги избегна новинарите бидејќи немал време да одговара за загадувањето на воздухот.

  • „Повикувам на трпение, ова е комплексен проблем. Сите ресурси се насочени кон спречување на загадувачите, особено недозволеното палење ба огновите. Работиме и на проверка на дозволите за фабриките. Знаете дека гасификацијата е долгорочна мерка на која работиме и со која ќе се намали загадувањето“, рече Нуредини.

ВИДЕО: А1.он

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1