НЕРАБОТНА СРЕДА – Ден на дрвото!


Следната среда ќе биде неработна, бидејќи на тој ден ќе се одржува традиционалната акција за пошумување Ден на дрвото, одлучила Владата.den drvo

Среда – 3. декември е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија заради спроведување на акцијата „Ден на дрвото – засади ја својата иднина“, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Акции за пошумување ќе се организираат низ цела Македонија. Неработниот ден ќе биде одработен во сабота, на 13-ти декември.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1