ВИДЕО: Последната снимка од починатата Анастасија


Сега веќе ја нема, ја нема нашата беба, нашата малечка принцеза…нашиот ангел кој сега не гледа од небото, од рајот и го моли Бог на сите да ни дојде памет, за никој млад да не и се придружи неа таму горе.Anastasija-Beba-Stajic-1-67

 

На Инстаграм беа прикачени два видео записи од Анастасија Стајиќ (16) која заедно со тројца пријатели го загуби животот во страшна сообраќајна несреќа.

Под вториот клип, Лука напишал подолг коментар:

„Никогаш во мојот живот немав сретнато попозитивна и поинтересна личност од неа. Не ја знаев долго, не знаев многу работи за неа, но она што го знаев беше доволно за да ја паметам целиот мој живот. Кога и да ја видев, секогаш беше насмеана…Нема ни да го заборавам нејзиниот среден прс, со него секогаш беше подговена за исмејување. Сега веќе ја нема, ја нема нашата беба, нашата малечка принцеза…нашиот ангел кој сега не гледа од небото, од рајот и го моли Бог на сите да ни дојде памет, за никој млад да не и се придружи неа таму горе…Анастасија засекогаш ќе бидеш во нашите срца!“

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1